petekler ne zaman temizlenir

Kalorifer petekleri kışın kullanıldığı için genellikle kış aylarında temizlik işlemleri yoğun oluyor ancak petekler ne zaman temizlenir sorunun gerçek yanıtı ;  kışa girmeden hemen önce eylül ayı temizlik için en uygun aydır.

Neden Eylül Ayında Temizlik

Çünkü yaz aylarında kalorifer kullanılmadığı için su kireç üretebilir buda tıkanmalara tortulara neden olabilir oysa kşa girmeden hemen önce temizlik yapılması rahat bir kış ayı geçirmenize yarar sağlar. Özellikle merkezi sistem petekler ne zaman temizlenir sorusnun yanıtı budur çünkü kış ayında kullanım olacağı için kalorifer kazanının içindeki suyu boşaltamayıs bu bireysel kombi kullanıcılarından farklıdır. Bireysel kombi kullanıcısı kışın ortasında sonunda da temizlik yaptırsa sorun olmaz ama merkezi sistem petekler mutlaka kışa girmeden temizlenmelidir.

Petekler ne zaman temizlenir , nasıl temizlenir ? Kombili sistemlerde petekler engeç 3 senede 1 kez temizlenmesi lazım merkezi sistemlerde ise bu süre daha da kısalmalıdır. Petek içi petek temizliği konusunda değinmişken gözle görünür kirlerinde temizlenmesi sağlık açısından çok iyi olacaktır.

 

Bilgi için TIKLA ARA Call Now ButtonTıkla ARA : 0551 231 83 55