Petek Temizliği Nasıl Yapılır

Petek temizliği nasıl yapılır konusunda bilgi almak mı istemiştiniz ? Öyle ise işi profesyonelinden öğrenin ancak uygulama sırasında çıkacak probleleri Çözüm Merkezi firmamız kabul etmemektedir. Şimdi sizlere nitelikli bir petek temizliği nasıl yapılmalı aşama aşama anlatacağız.petek temizliği nasıl yapılır

Petek temizleme püf noktaları

İlk önce kombinin içindeki kirli ve balçıklı su tahliye edilmelidir. Çoğu banyolarda yere yakın kör tıpalı boşta bir boru varsa işte o tahliye vanasıdır. Petek temizliği nasıl yapılır sorusnun ilk aşaması tahliye vanasını sökmektir. Daha sonra oradan akan kirli suları tamaen boşaltın ama bundan önce kominin kalorifer sistemine gelen suyu kombinin altından kapatın. Korkmayın bar 0 olacaktır bir kişinin yardımı ile tekrar su verin yoğun pisliklerden bu şekilde kurtulmuş olacaksınız ancak tesisatın içine yer edinen kirlerden kurtulmak için petek temizleme makinesi ve özel temizleme kimyasalına ihtiyaç duyacaksınız. Eğer elinizde kimyasal varsa anlattıklarımızın devamını uygulayabilirsiniz.

 

Petek temizliği nasıl yapılır 2. aşama banyoda bulunan petek sökülür makinenin giriş çıkış bağlantıları buraya bağlanır. Makinenin tahliyeborusu tuvalet giderine verilir ki pis sular etrafa saçılmasın. En uzak radyatör hariç diğer yerlerin vanaları kapanır makinenin içine 4/1 ilaç ilave edilir ve en uzak peteğin hattını temizlemeye başlanmış olur. Daha sonra en uzak petek vanası kapanır diğer vanalar sıra ile açılarak aynı şekilde petek temizliği işlemi devam etmektedir. Bu işlemler uygulanırken her peteğe 4/1 oranında kimyasal temizleme ilacı eklemeyi unutmuyoruz. Daha sonra hepsinin vanası açılarak yaklaşıl yarım saat temiz su ile durulama işlemi yapılacak. Durulama işlemi bittikten sonra nötrleme kimyasalı ile tesisatın içinde kimyasal bırakmayacak şekilde temizlenecek. Olası kimyasal bırakılması durumunda kombinin basıncı yükselerek çalışmasının durmasına hatta bozulmasına neden olabilir. Durulama çok önemlidir petek temizliği nasıl yapılır sorusunun son aşamasına geldik fitre temizliği kombin altına bulunur bir anahtar kullanarak açılır ve fitrede temizlenir. En son olarakta petekleri tek tek gezerek bir purjör anahtarı yardımı ile peteklerin içinde bulunan hava alınır. Sisteme ısı verilerek petekler tek tek test edilir.

Bilgi için TIKLA ARA Call Now ButtonTıkla ARA : 0551 231 83 55