Eyüp Petek Temizliği

Eyüp petek temizliği yapan tesisatçıların telefon numarası 0551 231 83 55 tir özel makineli ve kimyasallı petek temizleme servisi veriyoruz. Petek temizliği zamanı gelidğinde yapılmazsa ısınma problemleri ve kombi arızları meydana gelir.

Kış ayının gelmesi ile birlikte pek çoğumuzun önemsemediği ancak önemli konulardan birisi olan petek temizliği ev ve işyerlerinde mutlaka yaptırılması gerekmektedir. Doğalgaz veya kalorifer sistemi ile ısınan evlerde sıcaklığı daha iyi hissetmek ısınmak için verdiğiniz paranın boşa gitmesini istemiyorsanız düzenli olarak bakımının ve temizliğinin mutlaka yapılması gerekmektedir. Kış aylarında en sık yaşanılan problemlerden olan peteğin üst tarafının ısınması ile alt tarafında sıcaklık bulunmadığı için ortam ısınmamaktadır. Bu durumlarda genellikle hava olduğu düşüncesi ile peteğin havası alınarak üzerinde fazla durulmaz. Peteğin temizlenmesi gerektiğini aklımıza hiç getirilmemektedir. Eyüp İlçesinde ikamet edenler eyüp petek temizliği yaptırdıklarında bu sorundan kurtulmaktadırlar.

Peteklerin temizliği daha önceki dönemlerde tek tek sökülerek ya banyoda yâda bulunduğu alanda içerisindeki kirli su boşaltılarak yapılmaya çalışılırdı. İçerisindeki kirli su boşlatılır, sonrasında içerisine dökülen bazı kimyasal maddelerle temizlendiği düşünülerek yerine takılırdı. İçerisine dökülen kimyasal maddeler yeniden boşaltılmadığı için peteklerin tıkanmasına yeniden aynı sorunu yaşamanıza neden olmaktaydı. Eyüp İlçesi sakinleri Eyüp petek temizliği yaptırmak istediklerinde son teknolojik ürünleri kullanan firmaları tercih etmeleri gerekmektedirler. Bu işi profesyonel olarak yapan firmalar peteği bulunduğu bölgeden hiç sökmeden ve hiçbir yere zarar vermeden kullandıkları makinalar sayesinde peteğin içerisinde bulunan artıklar, pas ve pislikler tamamen temizlenmektedir. Temizleme esnasında peteğe konulan kimyasal maddelerin etkili olması için yaklaşık olarak 20 – 25 dakika beklenmekte petek tamamen temizlene kadar müdahale edilmektedir.

Eyüp petek temizliği yapan firmalar son olarak peteklerin ömrünü uzatmak, kireç ve pas oluşumunu önlemek için peteklerin içine koruyucu eklemesi yapmaktadırlar. Su ile her alana ulaşan bu koruyucu sayesinde geçtiği alanları metalik renge çevirdiği ve temizlediği için tekrar pas oluşumunu engellemektedir. Evimizdeki kullandığımız bir ürünü temizlemek için ne kadar zaman harcadığınızı düşündüğünüzde, kısa sürede yapılan petek temizliğinin de etkili olmayacağını düşünebilirsiniz. Eyüp ilçesinde bulunanlar ve ısınma sorunu yaşayanlar Eyüp petek temizliği işini yapan profesyonel firmaları tercih ettiklerinde verdikleri para boşa gitmediği gibi yapılan temizlikten de memnun kalacaklardır. Yılda en az bir defada olsa mutlaka peteklerinizi temizletmeniz gerekmektedir.

Bilgi için TIKLA ARA Call Now ButtonTıkla ARA : 0551 231 83 55