üsküdar ünalan petek temizliği

Üsküdar Ünalan petek temizliği firması olarak kalorifer tesisatının içerisinde zaman içerisinde gerçekleşen kireç ve tortu oluşumunu daha fazla ilerlemeden temizleyen firmayız. Petek temizliği işlemin gerçekleştirilmesi gerekir. Yapı alanı içerisindeki ısı verimliliğini artırmak, verimliliğin artmasına bağlı olarak doğal gaz harcamasını azaltarak ödenecek fatura bedelinden tasarruf yapmak, kombideki pompanın daha az çalışması suretiyle kombinin daha uzun ömürlü olmasını sağlamak başlıca amaçlar arasında gösterilebilmektedir. Ayrıca, petek iç kısımlarında oksitlenme ve deformasyonlarının önüne geçebilmek ve de yapı alanındaki en uzak noktanın bile yüksek kalitede verimli bir şekilde ısıtılmasını sağlamak da hedeflenmektedir. Petek temizleme işlemlerinde kullanılan kimyasallar sayesinde iç kısımlarda oluşan tortu gibi tıkanmaya neden olan faktörler ortadan kaldırılabilmekte ve sistem sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam edebilmektedir.

Ünalan Petek Temizliği Firması

Ünalan petek temizliği bahsedilen amaçlar dışında kombi petek temizliği yapılması gerektiğini gösteren belirtiler de zaman zaman yaşanabilmektedir. Bu belirtiler arasında en yaygın olanları ise peteklerden biri çok ısınıp diğeri az ısınıyorsa, petek üst ve alt kısımları arasında ciddi derecede sıcaklık farkı bulunuyorsa, kombi filtresinin kısa zaman dilimleri içerisinde kirlenmesine bağlı olarak arızalar oluşuyorsa, kombi derecesindeki artışa rağmen yapıdaki ısı seviyesinde artış meydana gelmiyorsa bakım işlemi yapılmalıdır. Genel olarak 2 yılda bir kombi temizliği işlemlerinin yaptırılması sistemin düzgün çalışabilmesi ve oluşabilecek hasarlarının önüne geçebilmek adına büyük önem teşkil etmektedir. Bu bakım sürecinde sistemdeki bütün borular ve petekler bakıma alınır varsa sorunları giderilir ve gerektiğinde çeşitli kimyasallar kullanılarak süreç gerçekleştirilir.

Üsküdar Ünalan petek temizliği evde herhangi bir uzman kuruluştan yardım almadan bakım işlemini gerçekleştirmek de mümkün olup bilinmesi gereken hususlar vardır. Petek bakımı sürecinde ilk olarak kombi kapalı pozisyona getirilmeli ve sistem içerisinde mevcut bulunan su tahliye edilmelidir. Su tahliyesi işleminin ardından petek vanası açılır ve borular ile bağlantısı kesilir. Radyatörler bulunduğu yerden sökülüp gerekli temizlik ve bakım işlemleri gerçekleştirilir. Peteklerin içine temiz su gönderilir ve sistem içinde çıkan su tertemiz olana kadar bu sürece devam edilir. Daha sonra kombideki takviye vanasından sisteme su verilir ve peteklerin havası makineli cihazın aparatı yardımıyla alınır. Kombi çalıştırılır ve süreç tamamlanır.

Bilgi için TIKLA ARA Call Now ButtonTıkla ARA : 0551 231 83 55