evde petek temizliği nasıl yapılır pratik ve kolay yöntem

Evde petek temizliği nasıl yapılır pratik ve kolay yöntem ; makinesiz bir şekilde petek temizleme yapmak sanıldığı aksine kolaydır. Geçmişten beri kullanılan ve günümüzde popülerliğini kaybetmemiş olan kalorifer sistemleri ekonomik olmasının yanında temiz ve hijyenik ısıtma sistemleridir. Özellikle çok soğuk bölgelerde diğer ısıtma sistemlerine nazaran daha verimli olan kalorifer sistemleri hem sıcak su sağlıyor olması hem de evinizi radyal olarak ısıtması nedeni ile kullanılması gereken bir sistemdir. Doğal gazın ekonomik bir enerji kaynağı olması nedeni ile günümüzde kömür yerine doğal gazlı kalorifer sistemleri daha fazla tercih edilmektedir. Kalorifer tesisatı içinde yer alan vanalar, rakorlar, petekler, kazan, sıcak su deposu, boyler, brülör, doğal gaz kazanı gibi bakımı yapılması gereken ekipmanlar düzenli olarak bakıma tabi tutulmadığında size sorun çıkaracaktır. Bu ekipmanlar içinde düzenli olarak bakımı ve temizliği yapılması zorunlu olan ekipman odalarımızda yer alan peteklerdir. Sistem içinde dolaşan sıcak su taşıdığı partikülleri soğuma aşamasında petek içerisine bırakır.

Evde Petek Temizleme Nasıl Yapılır

Evde petek temizliği nasıl yapılır pratik ve kolay yöntem evinizde yer alan petekleri temizlemenin iki yolu vardır. Birinci yol peteklerin vana bağlantılarının sökülüp temizlenmesi, ikinci yol ise petekleri sökmeden temizlemek, su akıntısı oluşturmadan temizlik işlemini tamamlamaktır. Petekleri sökmek hem daha uzun süren hem de zor olan bir temizleme yöntemi olmasının yanında oda içinde su akıntısı olması ve parkelere zarar vermesi nedeni tercih edilen bir yöntem değildir. Günümüzde popüler olan petek temizleme yöntemi artık petekleri sökmeden temizleme yöntemi haline gelmiştir. Evde petek temizlemek, ekonomik bir bakım ve temizli yöntemi olsa da bu işlemi kendi başınıza yapamayabilirsiniz. Özellikle petekleri sökmeden temizlemek için ihtiyaç duyacağınızı basınçlı su makineniz yoksa mutlaka bir uzman yardımı almanız gerekecektir.

Evde petek temizliği nasıl yapılır pratik ve kolay yöntem müşteriye %30 a varan bir doğal gaz tasarrufu sağlamaktadır. Altı ısıtmayan petek sorunu , uzak odalarda bulunan ve az ısınan petek sorunu ortadan kalkmaktadır. Kombi ısı derecesi yüksek olduğu halde petekler ısınmıyor ise petek temizleme zamanınız gelmiş demektir. Petek temizliği her iki yılda bir yapılması önerilir. Petek temizliği sayesinde , kombi petek tesisatı içinde oluşan paslanma, kireçlenmeler, çamurlaşma ve siyahlaşan ve koyulaşan su makine ve kimyasal desteği ile banyonuzdan tuvalet giderine tahliye edilir.

Bilgi için TIKLA ARA Call Now ButtonTıkla ARA : 0551 231 83 55