nişanca mahallesi petek temizliği

Nişanca Mahallesi petek temizliği servisimiz petek borularında ve kombi filtresinde biriken maddeleri bulundukları yerden almak için ilaçlı petek temizliği hizmeti vermektedir. Kaloriferler zaman geçtikçe çamur, tortu ve kireç gibi nesneler biriktirir. Bu nesnelerin birikmesinin asıl sebebi ise kaloriferin içerisindeki sudan dolayı kaynaklıdır. Kaloriferi ısıtmaya çalıştığınız an göreceksiniz ki her alana aynı sıcaklığı iletmeyecektir. Bunun sebebi ise az önce saydığımız bu nesnelerin kalorifere yapışık durumda olması ve o bölgeleri tıkamış olmasıdır. Kendiniz her ne kadar çözüm aramaya çalışsanız da kalıcı bir çözüm bulmanız  pek mümkün değildir. Bu işlemleri cihazlar ve petek temizliği kimyasalları ile yapmaktayız. Bu makineler ve kimyasallar ile yapılan temizlikler her zaman daha yararlı olacaktır.

Nişanca Mahallesi Petek Temizleyen Tesisatçı

Eyüp Nişanca Mahallesi petek temizliği işlemlerini son derece modern cihazlar ile gerçekleşmekteyiz. Bu modern işlem son teknoloji robotlar ile gerçekleşir. Cihazı kombiye, banyodaki peteğe ya da havlupana bağlayarak temizlik işlemlerini başlatırız. Cihazın haznesine su ilave edilerek kaloriferin içerisinde devir daim işlemi yapılır. O sırada kaloriferlerin vanası kapatılır. Bu işlemde kaloriferin içerisindeki yabancı nesnelerin kabası alınarak petek tesisatından atık tesisatına yani klozete dökülür. Devir daim işlemi sona erdikten sonra kaloriferlerin vanası açık duruma getirilir. Cihazın haznesine petek koruyucu kimyasal ilave edilir. Kaloriferin vanası tekrar kapalı duruma getirilerek kimyasal ile birlikte devir daim işlemine devam edilir. Bu kimyasal sayesinde kaloriferin içerisinde çamur, tortu ve kireç gibi maddeler kesin olarak kaloriferden atılır. İşlemler sona erdiğinde kaloriferler eskisi gibi sıcaklık vermeye devam eder.

Nişanca petek temizliği işlemi esnasında kaloriferin içerisinde hava olup olmadığı kontrol edilir. Eğer kaloriferin içerisinde hava varsa peteğin kenarından alınır. Cihazlarla yapılan temizliklerde bütün kaloriferlerde sırasıyla bu işlemler devam eder. Kalorifer tesisat temizliği kadar petek dış temizliği de önemlidir. Yani petek ızgarasında bulunan tozların temizlenmesinden bahsetmekteyiz. Çünkü kaloriferin dışında biriken tozlar havayla karışarak sizleri de sağlığınız açısından olumsuz etkileyebilir.

Bilgi için TIKLA ARA Call Now ButtonTıkla ARA : 0551 231 83 55