çınardere petek temizliği

Çınardere petek temizliği yapan firmamız uzun süredir peteklerin temizlenmemesinden dolayı peteğin içerisinde biriken yabancı maddeleri kombi petek servisi vererek temizlemektedir. Petek temizliği ev veya işyerlerinin ısınmama problemlerinin başında petekler ısıtmıyor şikayetinden kaynaklı sorunlarla karşılaşılmakta, sorunun çözülmesi için gidildiğinde peteklerin kirliliği ön plana çıkmaktadır. Peteklerin temizletilmesi gerekliliği pek çok tesisat ustası tarafından dahi bilinmemektedir. Profesyonel tesisat çözüm firmaları bu konuda teknolojik cihaz ve uzman elemanlarıyla hizmet vermektedir. İstanbul Anadolu yakasında yer alan Pendik ilçesinde de profesyonel tesisat hizmeti veren firmalar bulunmaktadır. Kombi petek temizliği diye arama yapıldığında ilgili firmaların tanıtımları ile karşılaşılacaktır.

Çınardere Petek Temizleme Servisi

Pendik Çınardere petek temizliği doğal gaz tesisatlarının döşenme yıllarında da demir boru kullanılmış tesisatlar mevcuttur. Bu tesisatlar zaman içinde değiştirilse dahi özellikle kalorifer tesisatı kontrol ve temizliği genellikle ihmal edilmektedir. Kombi petek bakımı işlerini yapan profesyonel firmalar, kombi temizliği ve kontrolü teknolojik cihazlarla yapmaktadırlar. Petek temizliği şu şekilde yapılmaktadır. Kalorifer tesisatında tahliye musluğu yapılmış ise bu musluktan tesisat içindeki su boşaltılır. Basınç sağlayan makineler ile tesisata temizleyici kimyasal katılmış su pompalanır. Her petek tek tek kapatılıp açılarak, içerisinde bulunan kirlilik ve tortular dışarı atılır. Tesisatta bağlantı hatası varsa temizlik sırasında tespit edilerek düzeltme yapılır. Maalesef sık karşılaşılan problemlerden biride petek tesisatlarının hatalı bağlantı ile montaj yapılmasıdır. Hatalı bağlantılarda peteğin yeterli düzeyde ısınmasına engeldir.

Çınardere petek temizliği petek temizliğinde dikkat edilmesi gereken bir noktada temizlik sonrası kombi tahliye boruları ve filtrelerinin mutlaka kontrol edilmesi ve temizlenmesidir. Petek temizleme işinde uzman olan firmalar buna dikkat etmektedirler. Ancak işinde profesyonellikten uzak olan kimi kameralı tesisatçılar bu detaya dikkat etmemekte olduğundan petek temizliği sonrası ısınma daha da azalabilmektedir. Önemli nokta referanslarını kontrol ettiğiniz iyi firmalarla çalışmaktır. Petek temizliği firmaları iki veya üç yılda bir tekrarlanmalıdır. Her yıl kombi bakımı yaptırılırken kalorifer tesisatı basıncı da kontrol ettirilmeli, filtrelerde aşırı kirlenme görülüyorsa petek temizliği de yaptırılmalıdır. İşlemin yaz aylarında yaptırılması tavsiye edilmektedir. Zira detaylı bir temizlik, en az bir gün kombinin kullanılmamasını gerektirmektedir.

Bilgi için TIKLA ARA Call Now ButtonTıkla ARA : 0551 231 83 55