Petek temizleyicisi

Petek temizleyicisi kalorifer peteklerini iç dış temizleyen tesisat firmalarının çalışanları için kullanılan tabirdir. Tesisatın içinde biriken kireç tortu özel ilaç makinelerle yapılıyor ayrıca petek içindeki gözüken kirlerde buharlı petek temizlik makineleri ile yapılmaktadır.

Petek temizliği için en doğru ilaç ve ekipmanları kullanmak her zaman önemlidir. Petek temizliği sırasında birçok tesisat firması veya kombi yetkili servisi sadece petekler içerisindeki suyu boşaltmakla yetinip peteklerin içlerindeki atıkların tam anlamı ile temizlenmesini sağlamazlar. Tabi buda ev sahipleri için fazladan ödenen petek temizliği parasının kış boyunca peteklerin ısınmaması ile karşılığının alınması olur.

Petek temizliği için en önemli malzemelerden birisi petek temizleyicisi olarak kullanılan kimyasal çözücü ilaçlardır. Kimyasal çözücü ilaçlar peteklerin içlerindeki atıkların yumuşamasını sağlayarak daha kolay çıkmasını sağlar. Tabi böyle olunca da peteklerin içleri daha iyi bir şekilde temizlenmiş olur. Petek temizleyicisi olarak kullanılan kimyasallar ev sahiplerinin aklında soru işareti bırakabilir. Kimyasal ilaç peteklere zarar verir mi, petekleri kullandıkça herhangi bir şekilde insan sağlığına zarar verir mi. Bu türden sorular kişilerin aklına geldiği içinde bu şekilde petek temizleyicisi ile petekleri temizletmek biraz düşündürücü olabilir.

Ama petek temizlemek için kullanılan bu kimyasallar peteklere de insan sağlığına da herhangi bir zarar vermez. Bu ilaçlar onaylanmış ve kullanımı izin verilmiş ilaçlardır. Bunun yanında peteklerin içlerindeki atıkları sadece tazyikli su ile temizlemek biraz zor olabilir. Önce atıkların petek temizleyicisi yardımı ile yumuşatılması sağlanır. Bu sayede atıklar daha çabuk ve zahmetsiz bir şekilde petekler içerisinden dışarı çıkartılır. Ayrıca peteklerin içlerindeki atıkları temizlemek için tazyikli sulara da ihtiyaç vardır. Bu tazyikli sular ile peteklerin içleri temizlendiği için kimyasal ilaçlardan herhangi bir kalıntı kalmaz ve atıklarda sular ile birlikte dışarı atılır.

Petek temizleyicisi ilaç ve makineler ile yaptığımız petek temizleme işlemi sonrası peteklerin içerisinde herhangi bir atık kalmaz ve petekler ilk günkü gibi temiz olurlar. Böyle olunca da petekler daha iyi ısınır ve ev içerisinde daha sıcak bir ortam sağlanmış olur. Tabi bu durum direkt olarak faturaları da etkiler ve ay sonunda gelen doğalgaz faturası oldukça düşük ücretlerdedir. İstanbul’un bütün semtlerine hizmet veren firmamız sizlere en iyi temizleyici cihazlar ve ilaçlar ile petek temizliği hizmetini sunarak sizlerin kışın sıcak bir ev ortamında rahat bir kış geçirmenizi sağlamaya yardımcı olmaktadır.

Bilgi için TIKLA ARA Call Now ButtonTıkla ARA : 0551 231 83 55