şemsipaşa petek temizliği

Şemsipaşa petek temizliği firması olarak peteklerin iç kısımlarında ve alt kısımlarında biriken yabancı maddeler peteğin bazı kısımlarının ısınmamasını sağlamaktadır, bu durumu ortadan kaldırmak için kombi petek temizliği hizmeti vermekteyiz. Kış aylarının en büyük sorunlarından biri peteklerin verimli şekilde çalışmayarak ev veya iş yerlerinin yeterli ısınmama problemidir ki genellikle çözümü basit olmasına rağmen ilgilenilmemektedir. Petekler uzun süre temizlenmediğinde içerisindeki durağan su tortulanmaktadır. Oluşan tortular zamanla suyun düzenli akmasını engellemekte olup, peteğin ısısını düşürmektedir. Gaziosmanpaşa ilçesinde de bu duruma sıkça rastlanmaktadır. Gop’ta bulunan özellikle eski binalarda su ve kalorifer tesisatı nemlenmeden dolayı çürümektedir. Oluşan çürüme boru içinde parçacıkların dökülmesine ve çapın daralmasına neden olmaktadır. Kalorifer tesisatı içinde oluşan bu kirlenme zamanla petek ağızlarını tıkamaktadır.

Şemsipaşa Petek Temizleme

Gaziosmanpaşa Şemsipaşa petek temizliği tıkalı petekler basınçlı ve kimyasal katkılı su ile temizlenerek işlevsel hale getirilebilir. Petek temizliği firmaları yapımında dikkat edilmesi gereken hususlar şunlardır. Öncelikle temizlik yaptırılacak firma seçiminde dikkatli davranılmalıdır. Tesisat firması teknolojik ekipmanlar ve uzman ekiplerle çalışmalıdır. Petek temizliğinde mutlaka makine kullanımı istenmelidir. Makine kullanımı ile peteklere ayrı ayrı basınç verilerek uygulanan işlemde tesisata temizleyici kimyasallar katılmalıdır. Katılan kimyasal petek ve kalorifer tesisatı içindeki yabancı maddelerle oluşan kirlilikleri yumuşatacaktır. Daha sonra basınç verilerek tüm kirlilikler temizlenecektir. Burada dikkat edilmesi gereken diğer konu temizlik sonrası kontrolün yapılmasıdır. Tesisata temiz su verilerek birkaç saat beklenmelidir. Bekleme sonrası tüm peteklerin verimli şekilde ısınması gözlemlenmelidir.

Şemsipaşa petek temizliği yapan uzman ekipler petek temizliği sonrasında kombi filtrelerini de temizlemelidirler. Basınç uygulanan tesisatta atılan kirlilikler kombi filtrelerine de takılmaktadır. Bu işlem kış aylarında sık sık tekrarlanmalıdır. Kombi bakımı her yıl yaptırılırken petek ve kalorifer temizliği tesisatta kontrol ettirilebilir. Normal olarak iki veya üç yılda bir petek temizleme yaptırılmalıdır. Petek temizliği için gelindiğinde tesisatta kontrol edilmelidir. Sık sık yaşanan problemlerden biride tesisat montajında yapılan hatalardan dolayı peteklerin verimli çalışmamasıdır. Özellikle ters bağlantı yapılması durumunda petek ısınmamaktadır. Bu durum temizlik öncesi düzelttirilmelidir. Tamamen kontrol edilen ve temizlenen kalorifer tesisatı temizlik işlemi doğal gaz tüketimini de düşürmektedir.

Bilgi için TIKLA ARA Call Now ButtonTıkla ARA : 0551 231 83 55