Petek Temizliği Gerekli Mi

Petek temizliği gerekli mi ? Elbette gerekli. Tesisatın içinde zamanla biriken kireç , pas , tortu ve çamurlaşma ısınma problemleri ortaya çıkarır bunun sonucunda kombi hataları da meydana gelebilir. Petek temizliğini özel makine ve temizleme TSE belgeli  kimyasallar ile İstanbul genelinde yapıyoruz.

Peteklerin temizliği yapılmadığı zaman ısınma sornları meydana gelebildiği gibi pisliklerden ötürü kombide arıza vermeye başlar. Gereken önemleri önceden alırsanız kombi sağlı bir şekilde sizi yıllar boyu götürür.

Petek Temizliği Neden Gerekli

Petek temizliği gerekli mi ? suyun ısındığı anda kirli petek içlerinin sebep olmasından dolayı soğuk ve ılık halde sıradaki kalorifer hatlarına geçmesi konusunda sizleri uyarmaktadır. Olağanüstü bir çalışma olmadan aslında adreslerinize taşınacak olan bir cihaz yardımı ile tüm apartmandaki dairelerinin tamamında kaloriferin de temizlik çalışması veya bireysel ısıtma sistemli evlerdeki peteklere bakım yapılması gibi işlemleri almanız yeterli olacaktır.  Petek temizliği gerekli mi ? için cihaz kurulumunu gerektirecek 3 alternatif vardır. Direkt peteğin yan haznesi, havlupan girişleri veya kolektör gibi alanlardan cihazı bağlarız. Cihazda iki tane hortum vardır. Biri su iletimi, diğer su çekimi içindir. İlgili girişlerden suyu çeker ve geri aktarırız. Biz buna kaba pisliğinin alınması diyoruz. Geri aktarım sırasında elbette tekrar peteklere dolmasına izin vermiyoruz. Cihazda küçük bir filtre kısmı vardır ve hep orada birikir ve iyice dolunca sıhhi kanal içine aktarırız. Bu genelde 15 dakika kadar sürecektir. Ardından solüsyon ekleyip alamadığınız ve iyice yerleşen nesnelerin yerlerinden düşmesini sağlarız. Orta ve alt kısımlarına yerleşmeye başlar ve yine basınçlı sular ile onları tahliye ederiz. İşlemin ilk saniyesinde ve son anlarına doğru baktığınızda suyun inanılmaz berraklaştığını göreceksiniz.

Petek temizliği gerekli mi ? içerisi petek atıklarından tamamen temizlenmiş ve temiz suyu olan kaloriferlerin daha iyi ısındığını söylemektedir. Kirli suları atıklarla beraber peteklerden alınması birkaç saatlik işlemdir ve oda sıcaklığını artırmadan tutun da ısıtma kaynağının harcadığı doğal gaz için daha az yakıt tüketimi gibi çok güzel avantajları vardır.

Bilgi için TIKLA ARA Call Now ButtonTıkla ARA : 0551 231 83 55